Małolaty, w jaki sposób ich współcześnie zrozumieć?

Posted on by

Od groma razy na przestrzeni gadki na gg ze znajomymi widzę, że wykorzystują oni rozliczne skróty. Bezsprzecznie dla nich jest owo niezwykle normalne. Ja przeważnie po przeczytaniu wtrąconego skrótu muszę zadać pytanie o co chodziło.

Skrótów tych wyszkolili się naturalnie od własnych dzieci. Absorbujące jest owo, że nastolatki absolutnie się rozumie korzystając z takich kwestii. Podczas gdy pełnoletni stanie blisko, wtedy nawet bez specjalnego zwodzenia można przy nim prowadzić rozmowę na wielorakie przedmioty, aby bieżącego nie pojął.

Jaki jest wskutek tego dylemat? No po pewnym czasie takie skrótowe myślenie zaczyna się przesuwać w pozostałe miejsca. Przykładowo na forach www nie wypatrzysz u takiej osoby za bardzo rozbudowanego tematu, a wyłącznie: jcb, albo katalog www. I w tym momencie bądź tu mądry i wyczuwaj co przeczytasz w tym temacie.

Zamiast napisać dobry temat dla jakiegoś problemu serwują pewien, czasem dwa wyrazy i są bardzo zadowoleni. A ledwie zwróć uwagę, iż być może pożądane byłoby klarowniej się wyrażać.