Psychoterapia małżeńska u psychologa

Posted on by

Niezwykle wyniszczające są współcześnie rozwody, a co wiele gorsze i smutne, co i rusz nagminniej do nich dochodzi. Także i u nas w Polsce mamy do czynienia z wielkim przyrastaniem liczby rozwodów w przeciągu roku, porównując bezspornie skalę do lat uprzednich.

Czy jest w dalszym ciągu dowolna ewentualność i dla waszego związku? Być może nie ma między wami silnego porozumienia, być może w istocie obecnie stoicie na bezdrożu, każde osobno patrząc w inną stronę, lecz wciąż jest w was ochota walki o to, aby raz jeszcze być wspólnie i czuć się w zasadzie szczęśliwym? Teraz obraz małżeństwa jest aktualnie zupełnie inny, aniżeli to było swego czasu. Obecnie każdy w związku istnieje niejako samodzielnie, na osobisty rachunek.

Osobne konta, osobne grona przyjaciół. Coraz to mniej w nas partnerstwa, a szczególnie chodzenia na kompromisy. To, że stajemy się samodzielnymi jednostkami świadczy także o tym, że nie będziemy akceptować różności drugiego człowieka. Wybaczcie, ale jaki wobec tego jest inny sposób na wspólne istnienie pod jednym, dachem, jak nie kompromis oraz wypatrywanie wspólnych, prawidłowych rozwiązań? Gdy omijamy rozmowy, dyskusje i wysłuchanie drugiej strony, wtenczas już może wspomóc tylko psychoterapeuta i jego asysta.

Naprawdę tu nie ma co się wstydzić, ażeby się o taką pomoc psychoterapii ubiegać. Teraz nawet zdrowe, wybitnie pomyślne układy bywają na psychoterapię indywidualną, żeby móc się poprawniej zrozumieć, a nikt inny jak psychoterapeuta odpowiedniej nam bieżącego nie wyłoży.