Dzieci są najważniejsze

Posted on by

Dla ogromnie wielu osób dzieci są najistotniejsze w ich życiu. Z jakiego powodu jedynie dla wielu, a nie dla wszystkich? Z przykrością stwierdzam, są takie osoby, które nie interesują się w każdym calu własnymi dziećmi. Zajmujące jest to, iż ilość z tych osób deklaruje się jako doskonali rodzice. Są zazwyczaj zabiegani, pracę stawiają non stop na pierwszym miejscu. Dziecko przybywa do nich z problemem, czasem nawet znikomym, znikomym bez wątpienia dla pełnoletniego, natomiast nadzwyczaj ważnym dla dziecka.

Co czyni taki rodzic? Spłyca temat oraz zbywa dzieciaka, lub co gorsze taki rodzic zdoła jeszcze obluzgać swoje dziecko, iż mu przeszkadza. Dzieci niemniej jednak niektórym zdoła się wydawać, iż są niezmiernie obrotne, to niemniej są to non stop dzieci. Nieraz powinno się podjąć próbę odłączyć się od swojej roboty, względnie zajęcia, jakiemu w tej chwili się oddajemy.

Od czasu do czasu zwykła rozmowa może rozwiązać dylemat dziecka. Od czasu do czasu niemniej jednak potrzeba czegoś więcej. Wiele więcej. Asysty speca, psychologa bądź psychoterapeuty. Ekspert potrafi najpierw zidentyfikować czy dylemat będzie się rozwijał, bądź idzie jemu zaradzić. Nieraz psychoterapia indywidualna doprowadzi, iż dziecko się otworzy nie zaledwie przed psychoterapeutą, ale i przed nami.

Bez wątpliwości, ażeby wolno było o tym dumać musimy, my otworzyć się choć ociupinę na swoje dzieci. Poświęcać im znacznie sporzej atencji. Dowieść, że są faktycznie dla nas najważniejsze. Jeżeli tego nie zrobimy, wówczas możemy pewnego dnia obudzić się i przeżyć poważny i niezmiernie ogromny szok.