Bardzo specyficzna kolacja

Posted on by

24 grudnia. Niezmiernie magiczna data. Być może nie dla wszystkich, jednakże dla bardzo wielu ludzi jest owo de facto niezwykle kosmiczny czas. Wypełnia się wyczekiwanie na pewne z najlepszych świąt. Ludzie po 4 tygodniach adwentu zasiadają do stołu, do wspólnej wieczerzy. Nadzwyczaj dużo osób ma po takiej kolacji dylematy z żołądkiem. Na kolacji konsumują nadmiernie dużo.

Ale weź tu się powstrzymaj, kiedy na stole pojawiają się właściwie nader zachwycające potrawy, a poniektóre pojawiają się jedynie raz w roku. Od karpia przez barszcze po ciastka i rozlicznego gatunku domowe torciki. Może nie na wszelkim stole są wtrącone torty, natomiast osobiście znam parę rodzin, gdzie takie torty nie tylko pojawiają się, lecz torty na zamówienie. Jaka jest odmienność? No taka, iż dogłębnie widać, iż taki tort na stole jest niezwykle wart uwagi skoro umyślnie go się zamawia.

Po wspaniałej kolacji z tymi każdymi potrawami zaczynamy wyczuwać wyniki jedzenia wszystkich przygotowanych smakołyków. Najdziwniejsze jest owo, że co roku popełniamy ów sam błąd.

W pewnym sensie zgodnie z tradycja powinniśmy wszystkiego posmakować i właściwie idziemy za tradycją. Ale nie kosztujemy, a zajadamy się tymi wszystkimi potrawami. Efekt może być jedynie jeden. Mnogość z nas, już niedługo przypomni se o czym jest w tym miejscu mowa.